Close

Kadzidłowiec czyli Boswellia Serrata

Piękna nazwa tego egzotycznego drzewa to Boswellia Serrata. Czyli inaczej Kadzidłowiec Indyjski. Drzewo to pochodzi z Indii, rośnie również w Afryce oraz krajach arabskich. Kadzidło było jednym z darów, które Jezusowi przynieśli Trzej Królowie. W dawnym Egipcie kobiety używały sproszkowanego kadzidła do makijażu oczu. W Chinach stosuje się go do płukania jamy ustnej, na łagodzenie bóli miesiączkowych, natomiast w medycynie ayurwedyjskiej używany jest w przypadku leczenia zapalenia stawów, ukąszeń węży, czy zapalenia pęcherza oraz wielu innych.

W czym kadziadłowiec pomaga naszemu organizmowi?

Już od starożytności wiadomo, że żywica tego drzewa posiada wspaniałe właściwości leczniczo- łagodzące. Ma podwójną energetykę-czyli działa rozgrzewająco (poprawia krążenie), jak również chłodząco (łagodzi stany zapalne).

Boswellia słynie przede wszystkim ze swoich właściwości przeciwzapalnych, czyli będzie dobroczynnie działać w przypadku większości chorób autoimmunologicznych. Można ją nazwać naturalnym ibuprofenem. Działa łagodząco na takie dolegliwości jak reumatoidalne zapalenie stawów, artretyzm (dna moczanowa), choroba zwyrodnieniowa stawów, zapalenie kaletki, zapalenie jelita grubego.

Badania wykazały, że kwasy bosweliowe mają pozytywne działanie w przypadku raka piersi, raka jelita grubego, białaczki i astmy, jak również cukrzycy typu 1.

Drzewo Kadzidłowca

Kadzidłowiec jest typem samotnika. Rośnie zazwyczaj na terenach suchych, głownie górzystych pustkowiach o piaszczystym podłożu. To, co trafia do naszych domów, czy organizmów- to żywica tego drzewa przypominająca nieco nasz rodowity bursztyn. Można ją spotkać w formie małych żywiczych granulek, w formie doustnych kapsułek jak również w formie olejku eterycznego (frankinsence), który ma wspaniały aromat i może być używany do aromaterapii, inhalacji czy masażu klasycznego.

Poniżej znajdziecie wspaniały przepis na koktajl przeciwzapalny

Granulki żywicy kadzidłowca

Kadzidłowiec można łączyć też z innymi naturalnymi skłądnikami przeciwzapalnymi takimi jak kurkuma, czy czarny pieprz (piperyna). Poniżej podajemy linki, gdzie możecie znależć kilka produktów wartych uwagi, które być może bedą zbawienne dla Waszych organizmów. Jeśli ktoś z Was ma już doświadczenia z suplementacją kadzidłowcem-dzielcie się w komentarzach.

Przepis na koktajl przeciwzapalny-dużo smaczniejszy niż ibuprofen:-)

https://pureorganic.pl/produkt/kurkumina-kadzidlowiec-i-imbir-90-kaps/
https://pureorganic.pl/produkt/boswellia-65-60-kaps/
https://pureorganic.pl/produkt/flexan-60-kaps/

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *