Close

Właściwości lecznicze oleju z wiesiołka

Wiesiołek to roślina o żółtych kwiatkach, która zasiewa nasze pola i łąki. Istnieje kilkaset odmian wiesiołka. Roślina ta jest ceniona przez wielu, ze względu na swoje właściwości lecznicze.

Olej z wiesiołka wykorzystuje się w leczeniu niepłodności, chorób skóry, nowotworów, nadwadze i wielu innych. A to wszystko dzięki zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych, które działają dobroczynnie na nasze organizmy.

Czy wiecie,że olej z wiesiołka pomaga zrzucić zbędne kilogramy? Dzieje się tak za sprawą kwasu gamma-linolenowego (GLA), który aktywuje funkcje brunatnej tkanki tłuszczowej. Jest wspaniałym wsparciem dla skóry, powodując, że staje się ona bardziej jędrna i gładsza. Jest to również antidotum na trądzik, łuszczycę, wszelkiego rodzaju egzemy, dzięki temu, że aktywuje on produkcję odpowiednich enzymów.

Olej z wiesiołka jest pomocny w obniżaniu ciśnienia, a co za tym idzie- obniża ryzyko choroby wieńcowej, miażdżycy oraz innych dolegliwości we strony układu krążenia.

Kobiety, które cierpią na silne napięcia przedmiesiączkowe czy bolesne miesiączki jak również panie wchodzące w okres menopauzy mogą stosować olej z wiesiołka z wielką skutecznością. Olej wiesiołkowy przyjmowany pomiędzy miesiączką a owulacją może pomóc w zachodzeniu w ciąże.

Wiesiołek radzi sobie też bardzo dobrze w leczeniu wszelkich stanów zapalnych w organizmie, czyli dolegliwości takie jak dna moczanowa, zapalenie stawów, reumatyzm, zapalenia pęcherza, czy jelit. Przy wyborze oleju, tak naprawde jakiegokolwiek-czy to do celów spożywczych, czy leczniczych- musimy zwrócić uwagę na jedną ważna rzecz. A mianowicie heksan.

Co to takiego jest heksan i czym grozi?

Heksan to związek organiczny, należący do grupy rozpuszczalników. W przemyśle spożywczym stosowany jest do tłoczenia oleju. Ponieważ po wytłoczeniu oleju metodą naturalną w wytłokach pozostaje jeszcze sporo oleju- niektórzy producenci stosują heksan, aby wydobyć całą resztę oleju. Następnie poddaje się taki produkt procesowi destylacji, jednak nie da się usunąć całej zawartości rozpuszczalnika z oleju. Niestety rozpuszczalnik ten ma silne działanie toksyczne. Do niektórych symptomów zatrucia heksanem należą senność, zawroty głowy, uszkodzenia narządów, podrażnienie dróg oddechowych, itd. Nie wspominając już o tym, że obecność rozpuszczalników w naszym organizmie sprzyja rozwojowi pasożytów.

O oleju z wiesiołka można napisać ksiązkę. My przedstawiliśmy Wam dzisiaj tylko kilka z jego zalet. Olej z wiesiołka, który nie zawiera heksanu znajdziecie tutaj: https://www.biou.pl/suplementy-diety/3065-wiesiolek-evening-primrose-60-kaps-jarrow-formulas-790011090021.html

Możecie znalezć tu wiele innych suplementów diety, zapraszamy serdecznie:-)

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *